Wiadomości

Golubsko-dobrzyńscy dzielnicowi promują aplikacje ułatwiające z nimi kontakt

Data publikacji 25.01.2018

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu systematycznie promują nowe narzędzia kontaktu z lokalną społecznością. Dzięki aplikacji ,,Moja Komenda”, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programowi ,,Dzielnicowy bliżej nas” mieszkańcy powiatu golubsko-dobrzyńskiego mają ułatwiony kontakt z Policją.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu kontynuują działania promujące nowe narzędzia kontaktu społeczeństwa ze stróżami prawa. Dlatego, mundurowi spotkali się dyrektorami oraz pracownikami szkół w powiecie golubsko-dobrzyńskim i przekazali plakaty informacyjne. Plakaty umieszczone zostały w miejscach ogólnodostępnych, dzięki czemu rodzice odwiedzający szkołę z łatwością poznają dane dzielnicowego. Podczas tych wizyt policjanci rozdali również ulotki zawierające informację na temat ,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji ,,Moja Komenda”, dzięki którym ułatwiony jest kontakt mieszkańców z funkcjonariuszami.

Alikacja „Moja Komenda”, to pierwszy mobilny przewodnik po komendach oraz komisariatach Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ułatwia ona lokalizowanie jednostek Policji. Dzięki niej można szybko wyszukać komendę, komisrait czy posterunek oraz sprawdzić, jak tam dotrzeć. Dzięki tej aplikacji  bez problemu ustalić można kontakt do dzielnicowego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to z kolei narzędzie, dzięki któremu każdy mieszkaniec może przekazać informacje o występujących zagrożeniach. Mozna to zrobić za pomocą interaktywnej strony. Następnie, policjanci weryfikują otrzymane sygnały. Jest to narzędzie, które ułatwia współpracę z lokalną społecznością.

Tego rodzaju spotkania systematycznie będą kontynuowane.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony