Wiadomości

Podczas debaty społecznej policjanci i mieszkańcy rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 26.01.2018

Włocławscy policjanci po raz kolejny spotkali się na debacie z mieszkańcami miasta i powiatu. Mundurowi podsumowali wyniki osiągnięte w minionym roku i przekazali mieszkańcom wiele cennych rad w zakresie bezpieczeństwa.

Wczoraj (25.01.18) w Urzędzie Miasta Włocławek policjanci po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami miasta i powiatu. Okazją ku temu była zorganizowana przez mundurowych debata społeczna „W trosce o bezpieczeństwo”.

Na spotkaniu, poza mieszkańcami, nie zabrakło też przedstawicieli Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i włocławskiej Straży Miejskiej. Wszystkich przybyłych przywitał pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski.

Policjanci podsumowali miniony rok pod względem bezpieczeństwa i osiągniętych wyników. Przekazali też wiele cennych rad o tym, jak unikać zagrożeń. Była więc mowa m.in. o ważnej roli elementów odblaskowych, które poprawiają naszą widoczność na drodze. Nie zabrakło też informacji o tym jak nie dać się oszukać fałszywym „wnuczkom” czy „policjantom”.

Debata była również doskonałą okazją do przypomnienia zasad funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji mobilnej Moja Komenda. Na spotkaniu byli obecni kierownicy rewirów dzielnicowych, którym mieszkańcy mogli zgłosić nurtujące ich problemy.

Tego typu spotkania służą wymianie oczekiwań w zakresie współpracy policji ze społeczeństwem i pozwalają ukierunkować działania funkcjonariuszy celem poprawy stanu bezpieczeństwa. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.57 MB)

Powrót na górę strony