Wiadomości

Terminale płatnicze na wyposażeniu włocławskich mundurowych

Włocławscy policjanci ruchu drogowego już korzystają z terminali płatniczych. To dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnicy ruchu drogowego ukarani mandatem karnym mogą za niego zapłacić kartą płatniczą bezpośrednio podczas kontroli.

Od czwartku (25.01.18) włocławscy policjanci, pełniąc służbę na drogach powiatu, wykorzystują 13 terminali płatniczych, które umożliwiają uczestnikowi ruchu drogowego płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.
To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem bowiem karę za popełnione wykroczenie musi on uiścić od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę.  

Pamiętajmy, że nie wszystkie patrole Policji będą posiadać terminale, a także, że decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie należy do osoby ukaranej.
Od rozpoczęcia korzystania z terminali już 14 osób skorzystało z tej szybkiej formy płatności.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony