Wiadomości

Pracowity weekend kryminalnych z Komisariatu Toruń Rubinkowo

Data publikacji 29.01.2018

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo udowodnili zatrzymanym sześciu obcokrajowcom liczne włamania do mieszkań, a także samochodów, skąd kradli różnego rodzaju łupy. Decyzją sądu czterej z nich zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe 3 miesiące. Za włamania grozi im do 10 lat więzienia, za kradzieże natomiast do 5.

Przypomnijmy: sprawa ma swój początek w miniony czwartek (25.01.18) kiedy to na parkingu przy jednym z marketów przy Szosie Lubickiej doszło do dość niecodziennej sytuacji. Pracownik sklepu, wykonujący prace konserwatorskie na dachu, zauważył grupę mężczyzn, która kręciła się przy samochodach i sprawdzała, czy któryś z nich nie jest otwarty. W pewnym momencie jeden z nich szarpął za klamkę w drzwiach naczepy TIR-a, oczekującego na rozładunek, lecz ten był zamknięty. O swoich obserwacjach pracownik powiadomił ochronę.

W pewnym momencie jednemu z podejrzanych mężczyzn udało się dostać do dostawczego renault,  w którym właściciel, oprócz otwartych drzwi, zostawił plecak, a w nim portfel, ładowarkę i pas transportowy. Dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony udało się ująć obcokrajowca, który usiłował dokonać kradzieży. 37-latek trafił w ręce policjantów z toruńskiego komisariatu na Rubinkowie, a stamtąd prosto do celi aresztu. Jeszcze tego samego dnia i następnego jego los podzieliło pięciu jego kompanów.

Kryminalni z Rubinkowa w toku prowadzonych czynności udowodnili zatrzymanemu 37-latkowi, że działając w podobny sposób 11 stycznia dostał się do otwartej kabiny ciężarowego DAF-a zaparkowanego na ul. Łyskowskiego, skąd skradł telefon komórkowy i kilka innych drobnych przedmiotów: klucze do mieszkania, latarkę, okulary przeciwsłoneczne.

Kilka dni później (20.01.18) wspólnie z 28-letnim kompanem wybili szybę w fordzie transit i z wnętrza ukradli m.in. plecak, torebkę damską, dowód rejestracyjny pojazdu, dokumenty prowadzonej działalności i inne drobiazgi.

Tego samego dnia na parkingu przy ul. Rydygiera wybili szybę w skodzie fabii i skradli z niej m.in. portfel z pieniędzmi.

Następnego dnia (21.01.18) przy Szosie Lubickiej przy jednym z marketów budowlanych ten sam 37-latek wybił szybę tym razem w renault megane i zabrał  z niej  pozostawioną w nim torebkę z portfelem i pieniędzmi, kosmetykami oraz innymi drobiazgami.

Kolejnemu z zatrzymanych (29l.) kryminalni udowodnili, że 23 stycznia między godziną 17:00 a 18:00 przy ul. Dziewulskiego otworzył niezamkniętego mercedesa i zabrał dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

Ustalenia policjantów wskazują na to, że grupa ta działała na naszym terenie od końca grudnia ubiegłego roku. Ma na swoim koncie nie tylko włamania i kradzieże do aut, ale także do mieszkań, przynajmniej kilku na terenie Torunia. Sprawcy wynosili stamtąd różnego rodzaju łupy.

W minioną sobotę (26.01.18) policjanci wnioskowali do prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd zadecydował, że czterej (19, 28,  33, 37l.) spośród sześciu zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami.

Za włamania grozi im do 10 lat więzienia, a za popełnione kradzieże do 5. Kryminalni z Rubinkowa nadal pracują nad tą sprawą i niewykluczają, że podejrzani usłyszą kolejne zarzuty.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony