Wiadomości

Drugie z cyklu spotkań pn. " Spotkania z historią"

W piątek (26.01.2018r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się drugie z cyklu spotkań pn. " Spotkania z historią" organizowane przez Wydział Komunikacji Społecznej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Stowarzyszenia "Bydgoska Rodzina Katyńska".

Uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Inowrocławia uczestniczyli w drugiej lekcji historii, której tematem była "Zbrodnia Katyńska 1940 roku - jako element ludobójstwa na Narodzie Polskim". Dr Przemysław Wójtowicz z bydgoskiej Delegatury IPN przybliżył młodzieży fakty związane z wydarzeniami, które rozegrały się blisko 80 lat temu. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość poszerzenia informacji przedstawionych przez prelegenta w prezentowanej ekspozycji pt. "Zbrodnia katyńska". 

Pan Prezes Marian Adamczyk oraz pan Witold Deręgowski ze Stowarzyszenia "Bydgoska Rodzina Katyńska" przybliżyli uczniom zadania i cele działalności Stowarzyszenia. Goście odpowiadali na pytania młodzieży oraz opowiadali o własnych doświadczeniach dotyczących poszukiwania zaginionych członków rodzin z okresu wojennego. Ponad trzygodzinne spotkanie przybliżyło jedną z wielu kart historii Polski obrazujących losy narodu polskiego w walce o niepodległość.

Już 9 lutego odbędzie się trzecia lekcja z cyklu "Spotkania z historią" oraz warsztaty w ramach konkursu pn. "Policjanci w służbie historii" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i Komendę Główną Policji. Tematem spotkania będzie " Straż przednia wyzwolenia Polski - Cichociemni".

 

Autor: asp. Sławomir Szeląg
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony