Wiadomości

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 30.01.2018

Kujawsko-pomorscy policjanci przez dwa dni prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej w Grudziądzu i komend powiatowych w Wąbrzeźnie, Golubiu-Dobrzyniu, a także Rypinie przeprowadzili w minioną środę (24.01.18) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drodze wojewódzkiej 534. Dwa dni później natomiast (26.01.18) tego typu kontrole prowadzili mundurowi z komendy powiatowej w Tucholi, Sępólnie i Nakle n/ Notecią na drodze wojewódzkiej 241. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W akcji łącznie wzięło udział 32 policjantów, którzy podczas akcji skontrolowali 259 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 91 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Tego typu działania na drogach woj. kujawsko-pomorskiego będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony