Wiadomości

Zarzuty dla 27-letniego wandala

Data publikacji 30.01.2018

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 27-letni nakielanin, który wyładował swoją agresję na zaparkowanym przy jednej z ulic aucie, powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych. Wandalowi grozi do 5 lat więzienia.

Dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w okolicy jednego z lokali gastronomicznych w Nakle na ul. Dworcowej obywatele ujęli mężczyznę, który zniszczył zaparkowany nieopodal samochód. Kiedy na miejsce przyjechał patrol okazało się, że wandal urwał lusterko, porysował auto i wgniótł drzwi, zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera. Właściciel pojazdu wycenił straty na kwotę 2 tysięcy złotych, a ujęty przez świadków zdarzenia wandal został przekazany policjantom i przewieziony do komendy. Ponieważ mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził, że to zatrzymany 27-latek był sprawcą. Dlatego też, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się sąd.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony