Wiadomości

Włamywacze zatrzymani w dwie godziny po zgłoszeniu

Data publikacji 30.01.2018

Niespełna dwie godziny zajęło szubińskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie podejrzanych o włamanie do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradli beczkę z paliwem wartym 900 złotych. Podejrzani, w tym jeden nieletni, już usłyszeli zarzuty, a skradzione mienie wróciło do właściciela.

Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do pomieszczenia gospodarczego w jednej z podszubińskich wsi wpłynęło do dyżurnego miejscowego komisariatu wczoraj (29.01.18) około 8.00. Jak wynikało ze zgłoszenia, włamywacze zerwali kłódkę zabezpieczająca drzwi i z wnętrza ukradli 200 litrową beczkę z olejem napędowym. Właściciel skradzionego mienia wycenił jego wartość na 900 złotych.

Kiedy na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa kryminalni typowali sprawców przestępstwa. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia zapukali oni do drzwi jednego z mieszkań w gminie Szubin i zatrzymali pierwszego podejrzanego, 16-latka. Jego 34-letni wspólnik został zatrzymany kilka minut później.

Zatrzymani zostali dowiezieni do komisariatu, gdzie na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty. Teraz, materiały sprawy zostaną przekazane do sądu. Dorosłemu w myśl przepisów kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony