Wiadomości

Papierosy bez polskich znaków zabezpieczone przez bydgoskich policjantów

Kilka tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 48-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę niemal sześciu tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców bydgoskich Jachcic, na terenie swojej posesji, posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym policjanci postanowili to sprawdzić.

Podczas dojazdu na miejsce, podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę kryminalni zauważyli, gdy jechał swoim samochodem ulicą Mazowiecką w Bydgoszczy. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. Już w aucie funkcjonariusze zabezpieczyli 5420 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Do sprawy został zatrzymany kierujący pojazdem, do którego należały papierosy. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę niemal sześciu tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 48-latkowi zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony