Wiadomości

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 31.01.2018

Kara więzienia grozi dwóm mieszkańcom Pakości, u których policjanci znaleźli narkotyki. Obaj usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich odpowie za posiadania środków odurzających, drugi za posiadanie ich w znacznej ilości.

Dwa dni temu (29.01) policjanci z Pakości uzyskali informację o dwóch mieszkańcach, którzy mieli być uwikłani w narkotykowy proceder. Podczas przeszukań u obu z nich funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające. U 25-latka ponad 11 g marihuany, a u 28–latka łącznie 75 i był to zarówno susz, jak i amfetamina. Policjanci sprawdzili te substancje testerami, które potwierdziły właściwości charakterystyczne dla zakazanych środków. Dalej zajmą się nimi w labolatorium. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Wczoraj (30.01.18) usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków i posiadania znacznej ich ilości. Starszy z mężczyzn decyzją oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Jeden i drugi ma prowadzone postępowanie karne. Ustawa o przeciwdziałani narkomanii mówi, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a za posiadanie znacznej ilości kara ta wzrasta do lat 10.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony