Wiadomości

Odpowie za przywłaszczenie znalezionego telefonu

Data publikacji 31.01.2018

Kara do roku pozbawienia wolności grozi 51-latkowi, który przywłaszczył znaleziony na ulicy telefon komórkowy. Ustalony przez kryminalnych sprawca już usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali telefon, który nieuczciwy znalazca zdążył wstawić do lombardu.

O tym, że na jednym z nakielskich osiedli doszło do przestępstwa kryminalni dowiedzieli się w miniony poniedziałek (29.01.18). Z informacji przez nich uzyskanych wynikało, że mieszkaniec Nakła zagubił telefon komórkowy warty 600 zł. Urządzenie szybko znalazło nowego właściciela. Mężczyzna, który przywłaszczył sobie telefon zdążył już go nawet wstawić do lombardu.

Aby zweryfikować swoje ustalenia kryminalni dotarli do pokrzywdzonego, który potwierdził, że faktycznie w niedzielę (28.01.18) zgubił, telefon, który początkowo ktoś odbierał, po czym aparat został wyłączony. Kiedy mundurowi rozmawiali z pokrzywdzonym i przyjmowali od niego zawiadomienie o popełnionym na jego szkodę przestępstwie, znali już personalia 51-latka, który przywłaszczył zgubę. Mieszkaniec nakielskiej gminy zamiast oddać znaleziony aparat szybko go wstawił do lombardu.

Zaraz po rozmowie z pokrzywdzonym policjanci zapukali do drzwi ustalonego 51-latka. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Chwilę później, w jednym z komisów na terenie Nakła, policjanci odnaleźli telefon pokrzywdzonego. Urządzenie wróci do prawowitego właściciela.

Wczoraj (30.01.18) zatrzymany do sprawy mieszkaniec nakielskiej gminy usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej, za co grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. Sprawę oceni sąd.  

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony