Wiadomości

Kryminalni zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 33-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 300g marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek amfetaminy. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej komendy wojewódzkiej ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może być w posiadaniu zakazanych środków psychoaktywnych. Do sprawy wytypowali 33-latka. Następnie namierzyli jego miejsce zamieszkania.

Wczoraj (30.01.2018) przystąpili do działania i zatrzymali go, gdy wchodził do swojego mieszkania w centrum miasta. W trakcie przeszukania osoby oraz pomieszczeń kryminalni znaleźli woreczki z suszem roślinnym oraz 61 fioletowych tabletek.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana i amfetamina. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz tzw. „dilerówki”. 33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Śródmieścia, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już prokurator. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony