Wiadomości

Dzielnicowi powiatu nakielskiego promują program „Dzielnicowy bliżej nas”

Data publikacji 31.01.2018

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a przy okazji promując mobilną aplikację „Moja komenda” dzielnicowi powiatu nakielskiego odwiedzili szkoły w swoich rejonach służbowych. Dyrekcji szkół zostały przekazane plakaty promujące program.

Już od pewnego czasu funkcjonuje wdrożony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji program „Dzielnicowy bliżej nas”. Zakłada on, że dzielnicowy jest bliżej społeczeństwa, łatwo się z nim skontaktować i zwrócić się o pomoc w ważnych dla siebie sprawach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i aby ułatwić porozumiewanie się z policjantem pierwszego kontaktu, jakim jest dzielnicowy, policjanci powiatu nakielskiego, pełniący służbę na tych stanowiskach, udali się do szkół na spotkania z dyrekcją.

Podczas tych spotkań przekazali plakaty promujące ministerialny program. Na plakatach, które mają być umieszczone w miejscach widocznych zostały wpisane pełne dane kontaktowe do dzielnicowego danego rejonu służbowego z podaniem stopnia, imienia i nazwiska policjanta oraz telefonu kontaktowego do niego.

Dzielnicowi zachęcali także do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja komenda”, o której informacja także znalazła się na plakatach. Aplikacja ta umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy, aby jej użytkownik wpisał swój adres zamieszkania, a aplikacja wskaże kto w danym rejonie służbowym dba o bezpieczeństwo mieszkańców.  

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony