Wiadomości

Patrol rozpoznał i zatrzymał sprawców

Data publikacji 06.02.2018

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież. Podejrzani okradli jednego z pasażerów na dworcu PKP w Bydgoszczy. W ustaleniu tożsamości sprawców pomógł miejski monitoring. Funkcjonariusze rozpoznali ich i zatrzymali. Skradzione mienie zostało odzyskane.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem na dworcu PKP Bydgoszcz Główna. Tam jeden z pasażerów chcąc skorzystać z części restauracyjnej budynku zostawił na krześle torbę. Ten moment wykorzystały siedzące obok osoby.

Pod nieuwagę mężczyzny zabrały torbę i uciekły. Sprawcy rozdzielili się. Dwóch mężczyzn uciekło bocznym wyjściem, a kobieta kierowała się w kierunku głównego wyjścia. Pokrzywdzony odwracając się, szybko zorientował się o kradzieży i zatrzymał kobietę powiadamiając przy tym bydgoską policję.

Na miejsce został skierowany patrol z bydgoskiego Śródmieścia. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili monitoring. Analizując nagranie od razu rozpoznali mężczyzn. Osoby były im dobrze znane. Mundurowi zaczęli sprawdzać okoliczne ulice. Na ulicy Grunwaldzkiej patrol zauważył sprawców przed jednym ze sklepów. Policjanci zatrzymali ich.

Jeden z nich miał przy sobie skradzioną gotówkę. Funkcjonariusze odzyskali też ukrytą przez mężczyzn torbę z laptopem. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane. 38-latka oraz 34 i 33-latek zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu zatrzymani usłyszeli zarzuty.

Śledczy z  bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony