Wiadomości

Kujawsko-pomorscy policjanci kontrolowali trzeźwość kierujących TIR-ami

Data publikacji 06.02.2018

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców pojazdów ciężarowych. Głównym celem tych działań było wyeliminowanie tych, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, że byli pod działaniem alkoholu lub innych środków działających podobnie. Policjanci skontrolowali ponad 5 600 kierujących, pośród których jeden zakończył podróż w momencie kontroli.

Wczoraj (5.02.18) kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi. Policyjne działania trwały od 6.00 do 22.00 z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń Alco-Blow, dzięki którym w ciągu kilku sekund wielu zatrzymanych do kontroli kierujących było sprawdzanych na zawartość alkoholu.

Do działań zaangażowano 272 funkcjonariuszy, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę również na płynność ruchu. Nasilone kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa, także na bramkach zjazdowych z autostrady A1.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 5 608 kierujących pod kątem stanu trzeźwości oraz 6 na zawartość w organizmie środków działających podobnie. Niestety, pośród nich jeden kierowca był nietrzeźwy.

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego (także kierujący pojazdami ciężarowymi) muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

 

Podsumowanie policyjnych działań w powiecie grudziądzkim

Podsumowanie policyjnych działań w powiecie inowrocławskim

Podsumowanie policyjnych działań w powiecie mogileńskim

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony