Wiadomości

Rozliczeni do sprawy rozboju i gróźb

Żnińscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój i groźby. Pod koniec stycznia napadli oni na mieszkańca gminy Barcin zabierając mu 27 złotych. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzuty gróźb karalnych. Sąd zadecydował o aresztowaniu 18 i 21-latka na dwa miesiące. Trzeci po przesłuchaniu został zwolniony.

Policjanci z komisariatu w Barcinie, pow. żniński, w toku prowadzonych czynności ustalili, że w dniu 27 stycznia na jednej z ulic Piechcina doszło do rozboju. Trzech nieznanych napastników zaatakowało 27-latka. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu 27 złotych. Napadnięty mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Kilka dni później (4.02.18) w godzinach nocnych do KPP Żnin stawił się 19-latek z gminy Barcin. Z jego relacji wynikało, że wspólnie z trzema kolegami siedział w samochodzie zaparkowanym na jednej z ulic miasta. Wówczas podszedł do nich nieznany mężczyzna. Usiadł na przednim fotelu i zażądał, aby kierowca zawiózł go do jednej z miejscowości na terenie gminy Janowiec Wielkopolski, a gdy ten odmówił, napastnik wyjął nóż i zagroził mu pozbawieniem życia, a także spaleniem samochodu. Groził też pasażerom, którym nakazał opuścić pojazd. Barcinianin w obawie o swoje życie spełnił polecenia napastnika, zawiózł go we wskazane miejsce. Gdy 21-latek wysiadł z samochodu i kazał na siebie poczekać, pokrzywdzony wykorzystał jego nieuwagę i odjechał.

W toku podjętych czynności mundurowi wytypowali sprawców rozboju z 27 stycznia. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Barcin w wieku od 16 do 21 lat.

Natomiast na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że zdarzenia w Barcinie (3.02.18) dopuścił się jeden z podejrzanych o rozbój (21l.) i połączyli sprawy.  

W minioną niedzielę (4.02.18) mundurowi zatrzymali całą trójke. Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju, a najstarszy z nich dodatkowo gróźb. 16-latek został przesłuchany w obecności matki, a następnie zwolniony. Będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich. Natomiast pozostali dwaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia (5.02.18) sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony