Wiadomości

Aresztowany pod zarzutem kradzieży rozbójniczej

Kiedy 29-letni obcokrajowiec chciał opuścić sklep, nie płacąc za zabrany towar, na jego drodze stanęła ochrona sklepu. Ten jednak zaczął się szarpać i zdołał uciec z częścią łupu. Przed wezwanymi na miejsce policjantami ukrył się na piętrze jednego z bloków na sąsiedniej ulicy. Na nic mu się to jednak zdało. Decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące za kraty. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (4.02.18) około 14:00 w jednym z dyskontów spożywczych przy ul. Bażyńskich w Toruniu. Tam, jeden z klientów, wziął z półki kilkanaście sztuk wyrobów cukierniczych i chciał opuścić sklep nie płacąc za nie. Wtedy na jego drodze stanęła ochrona sklepu. Sprawca zaczął się jednak szarpać, wyrwał się i zdołał uciec z częścią łupu.

O całym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny Policji, który skierował tam policjantów prewencji z komisariatu Toruń Śródmieście. Funkcjonariusze od razu zaczęli  poszukiwania mężczyzny, którego rysopis zapamiętali świadkowie. Po upływie około pół godziny i sprawdzaniu kolejnych ulic, którymi mógł uciec sprawca patrol zauważył mężczyznę wyglądem odpowiadającego opisowi. Sprawca usiłował ukryć się na piętrze jednego z bloków na sąsiedniej ulicy. Okazało się, że to 29-letni obcokrajowiec. Z ust śledczych usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, której dokonał wspólnie z jeszcze jedną osobą. Tak wynika z ustaleń śledczych jednak drugiemu sprawcy udało się uciec.

Wczoraj (6.02.18) policjanci doprowadzili podehrzanego do sądu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 29-latka na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: opracowano na podstawie info podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony