Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju z nożem

18-latek podejrzany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia wpadł w ręce policjantów. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego grudziądzkiej jednostki zatrzymali go w mieszkaniu, w którym się ukrywał. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend (4.02.18). Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał informację, że do jednego z mieszkań na osiedlu Mniszek wtargnął zamaskowany mężczyzna z nożem i zażądał od znajdującej się wewnątrz kobiety pieniędzy. Gdy ich nie otrzymał wyrwał pokrzywdzonej telefon komórkowy i uciekł.
Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny mieszkania, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali zgłaszającą.

Śledczy bardzo szybko wytypowali potencjalnego sprawcę rozboju. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec miasta doskonale znanego policjantom ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Został on zatrzymany przez kryminalnych w miniony wtorek (6.02.18) wieczorem, w mieszkaniu swojego znajomego, gdzie się ukrywał. Policjanci odzyskali również skradziony telefon oraz zabezpieczyli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa.

W środę (7.02.18) mężczyzna został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.81 MB)

Powrót na górę strony