Wiadomości

Policyjne działania „Bezpieczne wyjazdy” na ferie

Data publikacji 09.02.2018

W najbliższy poniedziałek (12.02.2018) rozpoczynają się ferie dla naszego województwa. Przygotowują się do nich nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i ich rodzice czy opiekunowie, ale również bydgoscy policjanci.

Już od dzisiaj (09.02.2018) bydgoska drogówka rozpoczyna wzmożone działania mające zapewnić bezpieczeństwo wyjeżdżającym na zimowy wypoczynek. Szczególnie na drogach krajowych nr 5, 10, 25, 80 będzie pełniła służby większa liczba policjyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących na zimowy wypoczynek i nie tylko.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę w tych dniach na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • prędkość,
  • bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego,
  • ilość osób przewożonych autami prywatnymi zgodnie z danymi wskazanymi w dowodzie rejestracyjnym,
  • stan techniczny autokarów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież,
  • stan trzeźwości kierowców i ich uprawnienia do przewożenia dzieci i młodzieży.

Również przez całe ferie  (12-25.02.2018) więcej policjantów, zarówno oznakowanymi jak i nieoznakowanymi radiowozami, będzie widocznych na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu.

Na pomoc policjantów będą mogli liczyć również organizatorzy zimowych wyjazdów dzieci i młodzieży oraz rodzice, którzy chcą by autokar, którym ich pociechy wyjeżdżają na zimowisko został sprawdzony przed wyjazdem. Kontrolę taką przeprowadzają policjanci na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”- ul. Toruńska 59 (po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu u dyżurnego bydgoskiej komendy).

Bydgoscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach- o jazdę zgodną z przepisami, pamiętając jednocześnie o dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony