Wiadomości

Zatrzymani sprawcy kradzieży złomu

Data publikacji 09.02.2018

Dzięki szybkiej wymianie informacji pomiędzy dyżurnymi z Mogilna i Inowrocławia udało się w niecałą godzinę zatrzymać 4 sprawców kradzieży elementów metalowych. Do kradzieży doszło w miejscowości Stodólno, w powiecie mogileńskim.

Wczoraj (08.02.2018) na terenie miejscowości Stodólno w powiecie mogileńskim, krótko po godzinie 14:00 policjanci z komisariatu w Strzelnie przyjęli zgłoszenie o kradzieży elementów metalowych z garażu znajdującego się na terenie niezamieszkałej posesji. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy ukradli piec, żyrandole, butlę gazową oraz inny złom o łącznej wartości tysiąca złotych, po czym odjechali białym samochodem dostawczym w kierunku Kruszwicy.

Nie tracąc chwili czasu, dyżurny mogileńskiej komendy przekazał dyżurnemu z Inowrocławia dokładny opis pojazdu. Komunikat błyskawicznie trafił drogą radiową do wszystkich patroli z powiatu inowrocławskiego m.in. do funkcjonariuszy OPP z Bydgoszczy, którzy akurat tego dnia pełnili w Inowrocławiu służbę patrolową. To oni zauważyli, a następnie zatrzymali na ulicy Dworcowej podejrzane IVECO. Już po chwili okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Policjanci po otwarciu części załadunkowej odkryli wszystkie skradzione niecałą godzinę wcześniej przedmioty.

Do sprawy zatrzymano 39 – letniego kierowcę oraz podróżujących z nim trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 37 – lat. Cała czwórka została przewieziona do policyjnego aresztu w Mogilnie.  

Niewykluczone, że lista zarzutów, którymi zostaną objęci podejrzani powiększy się w najbliższym czasie, gdyż funkcjonariusze w trakcie oględzin pojazdu Iveco znaleźli woreczek foliowy z zawartością marihuany. Śledczy ustalają teraz do kogo mogły należeć narkotyki oraz źródło ich pochodzenia.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Tomasz Bartecki Oficer Prasowy KPP w Mogilnie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony