Wiadomości

Zamiast śnieżnych kul – piłeczki. Zabawa była przednia

Policjanci dzieciom spędzającym czas wolny w wiejskiej świetlicy zaproponowali zmagania sportowe i „naukowe”. Nikt się nie nudził. W zajęciach edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem uczestniczyły nie tylko dzieci z Latkowa, ale też ich opiekunowie.

Asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek ciekawie zorganizowali czas wolny dzieciom z Latkowa. Były zmagania dwóch drużyn, które musiały pokonać najpierw tor przeszkód. Zadanie w plenerze było o tyle trudne, że każdy uczestnik musiał wyposażyć się w elementy odblaskowe, a potem zebrać piłki w alkogoglach. Zabawie towarzyszyły salwy śmiechu, szczególnie wtedy, gdy w szranki stanęli opiekunowie.

Zagadki, rebusy i kalambury dotyczące zasad bezpieczeństwa. To z nimi musieli się zmierzyć uczestnicy świetlicowych ferii. Dotyczyły one nie tylko bezpiecznych zabaw poza domem, ale też poruszania się po drogach i relacji z obcymi osobami.

Gdy policjanci poprowadzili zajęcia na temat tolerancji i relacji rówieśniczych nie brakowało wyrażania swoich emocji poprzez przekaz niewerbalny. Dzieci nie tylko musiały rozróżnić dany rodzaj emocji, ale też towarzyszy nam w życiu i czego jest skutkiem.

Podsumowanie punktacji drużyn wykazało remis! Najważniejsze jednak było to, by podyskutować na temat bezpieczeństwa i nauczyć się rozpoznawania zagrożeń. Spotkanie dopełnił słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony