Wiadomości

Prowadził po pijanemu, a potem chciał „dogadać się” z policjantami

Data publikacji 20.02.2018

Policjanci z Włocławka zatrzymali 46-latka, który kierował fordem mając w organizmie 1,3 promila alkoholu, a potem chciał przekupić funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 8 lat więzienia. Ponadto prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Kilka minut po godz. 3:00 uwagę policjantów z włocławskiej „drogówki” przykuł ford jadący ulicą Okrzei. Styl jazdy wskazywał, że kierowca auta może być nietrzeźwy. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej i wówczas okazało się, że ich podejrzenia były słuszne.

Funkcjonariusze wyczuli od 46-letniego kierowcy silną woń alkoholu, a następnie zbadali jego trzeźwość. Mężczyzna miał w organizmie 1,3 promila.

Postanowił jednak uniknąć odpowiedzialności i obiecał mundurowym kilkaset złotych łapówki w zamian za puszczenie go wolno. 46-latek został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i próby przekupienia funkcjonariuszy. Ponadto, na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, zobowiązując go do stawiennictwa w jednostce policji dwa razy w tygodniu.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony