Wiadomości

Obywatelskie zatrzymanie sprawcy kradzieży w sklepie

Data publikacji 22.02.2018

Słowa uznania należą się licealiście, który będąc świadkiem kradzieży w sklepie, nie wahał się ani chwili i w bezpośrednim pościgu ujął złodzieja. Grudziądzanin poczekał do przyjazdu patrolu, a następnie przekazał amatora cudzej własności interweniującym policjantom, którzy ukarali go mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19.02.18) około 19:40. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu został poinformowany o tym, że na osiedlu Lotnisko został ujęty sprawca kradzieży w sklepie. Na miejsce został wysłany patrol policji.

Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres okazało się, że obywatelskiego zatrzymania dokonał licealista. Policjanci ustalili, że młody grudziądzanin był akurat przed sklepem, wtedy ze środka wybiegł mężczyzna z proszkami do prania. Podejrzewając, że to złodziej bez wahania ruszył za nim w pościg i ujął go kilkadziesiąt metrów dalej. Licealista o powyższym fakcie powiadomił Policję i poczekał na przyjazd patrolu. Sprawcą kradzieży okazał się 30-letni grudziądzanin doskonale znany interweniującym policjantom ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w kwocie 500 złotych, a skradzione produkty odnieśli z powrotem do sklepu.

Grudziądzcy policjanci dziękują za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony