Wiadomości

Nie uniknie kary za kradzież rozbójniczą i pobicie

Data publikacji 23.02.2018

Rozbójnik ukradł nieznajomemu telefon komórkowy, a gdy ten zażądał jego zwrotu napastnik uderzył go w twarz i przewrócił na ziemię. Kilka minut później ten sam sprawca pobił innego mężczyznę. Dzięki pracy kryminalnych z toruńskiej komendy podejrzewany o te przestępstwa 21-latek już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Do policjantów dotarły wtedy dwa zgłoszenia o przestępstwach, do których doszło na obrzeżach toruńskiej Starówki. Jeden z pokrzywdzonych zawiadomił o kradzieży rozbójniczej, drugi o pobiciu. Zgłaszający nie znali się i nic ich nie łączyło, a do obydwu zdarzeń doszło w krótkim odstępie czasu.

Z relacji pierwszego z zawiadamiających wynikało, że w nocy z 22/23 grudnia szedł ulicą Wysoką i jednocześnie pisał sms-a. Wtedy podszedł do niego młody mężczyzna i wyszarpnął mu "komórkę" z ręki. Kiedy pokrzywdzony zażądał zwrotu wartego kilka tysięcy złotych telefonu napastnik uderzył go w twarz i przewrócił. Po czym sprawca oddalił się.

Drugi z pokrzywdzonych opisał sytuację, która miała miejsce kilka minut później w pobliżu tego miejsca. Na ul. Dominikańskiej podszedł do niego mężczyzna i bez powodu pobił.

Kryminalni podejrzewali, że za tymi zdarzeniami stoi ta sama osoba. Wnikliwa analiza śladów oraz zapisy monitoringów doprowadziły ich do 21-letniego mieszkańca Torunia. Napastnik już usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i pobicia. Prokurator zdecydował, że do czasu zakończenia postępowania będzie objęty policyjnym dozorem, nie będzie mógł również kontaktować się z pokrzywdzonymi i opuszczać kraju.

Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony