Wiadomości

Nakielscy policjanci zadbali o los bezdomnego

Data publikacji 27.02.2018

Panujące mrozy są groźne, a szczególnie doskwierają osobom, które z różnych przyczyn nie mają domów. Nakielscy policjanci zadbali wczoraj o los mężczyzny nocującego w opuszczonym kontenerze i dzięki ich inicjatywie 57-latek spędził noc w godziwych warunkach.

W związku z panującymi mrozami nakielscy policjanci również podczas nocnych służb kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Wczoraj (26.02) przed 21.00 policjanci z „patrolówki” pojechali do jednej z wsi pod Nakłem, gdzie jak ustalili, w opuszczonym kontenerze miał przebywać bezdomny 57-latek. Ponieważ temperatura dzisiejszej nocy dochodziła nawet do -18 stopni spędzenie nocy w nieogrzewanym pomieszczeniu mogłaby skończyć się dla mężczyzny tragicznie. 

57-latek początkowo nie chciał żadnej pomocy, nie chciał także zostać przewieziony do noclegowni. Mundurowi podczas rozmowy z nim próbowali uświadomić mężczyźnie, że spędzenie nocy w kontenerze może się bardzo źle skończyć. W ostateczności policjantom udało się namówić bezdomnego, aby opuścił kontener. W rozmowie z dzielnicowym rejonu policjanci ustalili, że na terenie miejscowości jest rodzina, która prawdopodobnie przyjmie mężczyznę pod opiekę. Tak też się stało i policjanci przewieźli go pod ustalony adres. Tam dzięki dobremu sercu mieszkańców zjadł ciepły posiłek i znalazł bezpieczne schronienie. 

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony