Wiadomości

Działania "Odblaski" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Od wczesnych godzin rannych policjanci aleksandrowskiej drogówki wspólnie ze Strażą Gminną, podczas kontroli rozdawali elementy odblaskowe. Informowali też, jak ważne jest noszenie takich elementów, zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych, po zapadnięciu zmroku, kiedy aura lubi się nagle zmieniać.

Dzisiejsze działania pod hasłem „Odblaski” nastawione są na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego mundurowi zwracają szczególną uwagę na to, jak wobec pieszych zachowują się kierowcy, ale kontrolują również zachowanie na drodze niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Kilka osób, które poruszały się bez elementów odblaskowych, odebrało od mundurowych świecące w ciemnościach kamizelki. Pieszym i rowerzystą policjanci przypominają jak ważna, dla życia i zdrowia pieszego, jest widoczność na drodze.

APELUJEMY!

Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię, w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego, to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego.

Ostrożnym należy być także na oznakowanych przejściach dla pieszych, w szczególności w warunkach znacznie ograniczonej opadami czy mgłą widoczności.

Pamiętajmy również, że w okresie jesienno-zimowym, ubrani najczęściej w ciemną odzież, po zmroku nawet w mieście, możemy być słabo widoczni. Warto nosić elementy odblaskowe przyczepione do torebek lub założone na odzież, także w terenie zabudowanym.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony