Wiadomości

Pomóżmy potrzebującym przetrwać zimę

W związku z niskimi temperaturami, policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, wymagające opieki, a także pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia.

Policjanci cały czas apelują o szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze. Zimą szczególnie wobec właśnie tych osób nie powinniśmy być obojętni.

Informujmy odpowiednie służby zawsze gdy zauważymy, że potrzebna jest pomoc. Pamiętajmy, że poinformowanie służb na numery alarmowe 997, 112 może uratować komuś życie.
 

Podobnie, jak w poprzednich latach, brodniccy dzielnicowi monitorują  miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i gdzie z powodu niskich temperatur może dojść do zagrożenia ich zdrowia i życia. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice, ogródki działkowe, dworcowe poczekalnie, klatki schodowe, węzły ciepłownicze i komórki.


Zwracamy się do mieszkańców, aby informowali Policję, Straż Miejską, MOPS, czy GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury. Miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, można zgłaszać także poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony