Wiadomości

Kryminalny zlikwidowali "rodzinny" narkotykowy biznes

Data publikacji 05.03.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali ojca i syna podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mieszkańcy Solca Kujawskiego posiadali ponad 1,5 kg amfetaminy. Teraz obaj za "rodzinny interes" będą odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali jednego z mieszkańców Solca Kujawskiego podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Szybko okazało się, że mężczyzna założył "rodzinny interes". W narkotykowy biznes zamieszany był też jego syn. Potwierdziło się to podczas policyjnych działań.

Funkcjonariusze przystępując do realizacji pojechali pod jeden z wytypowanych adresów w Solcu Kujawskim. Tam zastali 45-latka. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych kryminalni zabezpieczyli woreczki strunowe z białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina.

Niemniej jednak, to nie był koniec. Pod innym adresem zatrzymali jego 20-letniego syna. W mieszkaniu, do którego posiadał klucze, kryminalni zabezpieczyli reklamówkę z amfetaminą. Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kg tego zakazanego środka psychoaktywnego. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiej komendy. Funkcjonariusze zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy. Następnie doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Ojciec i syn będą odpowiadać za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony