Cyberprzemoc i nie tylko w Szkole Podstawowej w Paterku
Policjantka sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz p. Aneta Okoniewska z Sanepidu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Paterku. Prowadzące spotkanie opowiadały młodzieży o demoralizacji, czynach zabronionych i regulacjach prawnych Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także cyberprzemocy oraz używkach.
Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz, zajmująca się w nakielskiej komendzie sprawami nieletnich, wspólnie z p. Anetą Okoniewską z nakielskiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej spotkały się dzisiaj (6.03.18) z uczniami klas VI i VII w Szkole Podstawowej w Paterku.
W trakcie spotkania prowadzące opowiadały uczniom czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Dzieci dowiedziały się również co to jest czyn karalny i jakie przewinienia najczęściej popełniają nieletni. Nie zabrakło też informacji o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzi ludzie ponoszą przed sądem. Przedstawione zostały również wszystkie środki prawne, jakie sędzia rodzinny może zastosować wobec nieletniego. Mowa była też o cyberprzemocy, handlu ludźmi, używkach, w tym e-papierosach i dopalaczach. Prelegentki przybliżyły również młodym słuchaczom, jakie uprawnienia ma funkcjonariusz publiczny.
Autor: st. asp. Damian Moczadło
Publikacja: Kamila Ogonowska