Wiadomości

20-latek odpowie za przywłaszczenie pojazdu

Włocławscy policjanci zatrzymali 20-latka, który podczas zakupu pojazdu wsiadł do niego wraz z kompanem i odjechał nie płacąc za niego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału w sprawie usłyszał zarzut przywłaszczenia pojazdu. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (3.03.18) w godzinach południowych na jednym z parkingów we Włocławku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że umówił się z kupującym na oglądanie citroena, którego wystawił na sprzedaż. Kiedy przyjechał czekało już na niego dwóch mężczyzn. W trakcie oglądania auta nagle obaj wsiedli do niego i wykorzystując fakt, że kluczyki były w stacyjce odjechali, nie płacąc za niego.

Pokrzywdzony natychmiast zgłosił to policji. W ślad za tym dyżurny przekazał informacje wszystkim patrolom bedącym w służbie.

Następnego dnia (4.03.18), nad ranem, mundurowi zauważyli poszukiwany pojazd na jednym z osiedlowych parkingów we Włocławku. Do samochodu podczas prowadzonych czynności podeszła kobieta, informując że jest to pojazd jej syna zakupiony dzień wcześniej. Niestety ani ona, ani 20-latek nie posiadali żadnej umowy kupna pojazdu, dlatego zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Po zebraniu całego materiału dowodowego śledczy przesłuchali 20-latkai przedstawili mu zarzut przywłaszczenia pojazdu. Za takie zachowanie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad sprawą i ustalają kto był tym drugim mężczyzną.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony