Wiadomości

Nieuczciwy sąsiad zatrzymany przez kryminalnych z Fordonu

Data publikacji 08.03.2018

Fordońscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył kartę płatniczą nieżyjącego bydgoszczanina, a następnie kilkukrotnie zbliżeniowo płacił nią za zakupy. Teraz 59-latek odpowie za przywłaszczenie dokumentu stwierdzającego prawa majątkowe innej osoby i kilka kradzieży z włamaniem na jej konto.

Policjanci z bydgoskiego Fordonu ustalili, że mieszkaniec tej dzielnicy używa karty płatniczej nieżyjącego sąsiada. Przy jej pomocy dokonuje zbliżeniowo płatności za zakupy. Po tych ustaleniach postanowili to sprawdzić. Gdy dojeżdżali pod ustalony adres, podejrzewanego mężczyznę zauważyli idącego ulicą. Po wylegitymowaniu 59-latek oświadczył kryminalnym, że nic nie wie na temat karty płatniczej sąsiada i takowej nie posiada. Jednak zachowanie i zdenerwowanie mężczyzny wskazywało na coś innego. By to sprawdzić policjanci udali się wraz z nim do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania ujawnili przedmiotową kartę płatniczą należącą do nieżyjącego bydgoszczanina.

Szybko wyjaśniło się, że 59-latek przywłaszczył kartę tuż przed śmiercią jej właściciela, któremu kiedyś pomógł zrobić zakupy przy jej użyciu. Po jego śmierci stwierdził, że zachowa kartę. Jak ustalili policjanci mężczyzna kilkukrotnie dokonywał nią płatności za zakupy, aż do momentu wyczerpania środków na koncie.

Nieuczciwy mieszkaniec Fordonu odpowie za przywłaszczenie dokumentu stwierdzającego prawa majątkowe innej osoby oraz za kilka kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony