Wiadomości

Groził sąsiadowi, złamał zakaz prokuratorski i zaatakował policjantów, teraz posiedzi

Co najmniej dwa miesiące spędzi w areszcie 36-letni grudziądzanin, który groził pozbawieniem życia swojemu sąsiadowi. Mężczyzna odpowie również za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów, którzy wobec niego interweniowali.

Do zdarzenia doszło we wtorek (6.03.18) około 19:00 na jednym z grudziądzkich osiedli. Do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna z prośbą o interwencję policyjną. Zgłaszający powiedział, że do jego drzwi dobija się znany mu osobiście sąsiad i grozi mu pozbawieniem życia. Dodał jeszcze, że wobec 36-latka toczy się już postępowanie, podczas którego prokurator wydał zakaz zbliżania się do niego. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol.

Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres okazało się, że sprawca awantury schował się w mieszkaniu swojej konkubiny, a ją samą wyrzucił na zewnątrz. Funkcjonariusze weszli do środka i sprawdzili wszystkie pomieszczenia. 36-latka mundurowi znaleźli w ostatnim pokoju schowanego w… szafie. Gdy mundurowi zbliżyli się do mężczyzny ten zaatakował ich, ale w porę został obezwładniony i przewieziony do komendy.

Po wytrzeźwieniu został mu przedstawiony zarzut gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna został również doprowadzony do sądu, gdzie na wniosek policjantów i prokuratora została podjęta decyzja o tymczasowym aresztowaniu go na dwa miesiące. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.78 MB)

Powrót na górę strony