Wiadomości

Handlował podrobionymi zestawami zabaw dla dzieci

Data publikacji 13.03.2018

Policjanci z Golubia-Dobrzynia zabezpieczyli w jednym ze sklepów na terenie miasta blisko 300 zestawów gier i zabaw dla dzieci z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy. Przedstawiciel poszkodowanej marki złożył już wniosek o ukaranie sprawcy przestępstwa. Zgodnie z prawem własności przemysłowej grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, a jeżeli okaże się, że handel ,,podróbkami” stanowił stałe źródło dochodu to kara wzrośnie do 5.

Policjanci z Golubia-Dobrzynia, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, skontrolowali w miniony czwartek (8.03.18) jeden ze sklepów wielobranżowych w mieście. Wówczas, funkcjonariusze potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia. W trakcie czynności w wytypowanym sklepie znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 zestawów gier i zabaw dla dzieci z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Zabawki przekazane zostaną biegłemu, który wyda opinię co do ich autentyczności i szczegółowo określi wartość strat.

Nieuczciwy sprzedawca za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, a jeżeli okaże się, że handel ,,podróbkami” stanowił stałe źródło dochodu kara wzrośnie do 5.

Autor: asp. sztab. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony