Wiadomości

„ŁAPKI NA KIEROWNICĘ” – CZYLI NIE ROZMAWIAJ, KIEDY PROWADZISZ!

Mogileńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego powiatu. Wczoraj (13.03.18) funkcjonariusze drogówki wzięli „pod lupę” kierujących, którzy kierując pojazdem zapominają o zakazie korzystania z telefonu komórkowego.

Wczoraj (13.03.2018) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w Mogilnie kolejną już akcję „Łapki na kierownicę”. Jej celem było zwrócenie uwagi kierującym na zagrożenie, jakim jest używanie telefonów komórkowych podczas jazdy.

W trakcie działań funkcjonariusze byli w stałym kontakcie z operatorem monitoringu miejskiego, który za pomocą kamer obserwował i rejestrował wykroczenia popełniane przez kierowców. Następnie rozstawione w pobliżu patrole zatrzymywały i rozliczały osoby za popełnione przewinienia drogowe.

Efekty działań:

  • skontrolowano 75 kierowców,
  • ujawniono 25 naruszeń prawa,
  • nałożono 10 mandatów karnych za korzystanie z telefonu podczas jazdy.

Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon dekoncentruje i bywa zwyczajnie niebezpieczna. W czasie rozmowy telefonicznej nie skupiamy się na tym, co dzieje się na drodze. Poza tym odebranie telefonu podczas jazdy rozprasza uwagę prowadzącego na kilka sekund - w tym czasie ryzyko spowodowania wypadku znacząco wzrasta.

Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy taryfikator przewiduje mandat w wysokości 200 zł i pięć punktów karnych.

Autor: asp. Tomasz Bartecki/ KPP Mogilno
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony