Wiadomości

Policjant pilotował do szpitala rodzącą kobietę

Data publikacji 27.03.2018

Niecodzienne zgłoszenie otrzymał dyżurny bydgoskiej policji. Na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna z prośbą o pomoc. Okazało się, że wiózł do szpitala rodzącą żonę. W pilotażu pomógł policjant z bydgoskiej komendy mł. asp. Maciej Sobiński.

Wczoraj (26.03.2018) przed godziną 09:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące udzielenia pomocy. Zgłaszający oznajmił, że wiezie do szpitala rodzącą żonę. Mężczyzna poprosił o pomoc, ponieważ utknął w korku na ulicy Łabiszyńskiej w Brzozie, a rozpoczęty proces porodu u kobiety wymaga już opieki medycznej.

Przypadkowo całą konwersację usłyszał przebywający na dyżurce policjant. Funkcjonariusz za zgodą dyżurnego wsiadł do pojazdu służbowego komendanta miejskiego i udał się w kierunku Brzozy. W trakcie dojazdu okazało się, że zgłaszający „przebił się” przez korek i zbliża się w stronę Bydgoszczy.

Policjant czekał na kierowcę na wysokości lotniska. Po chwili zauważył opisywaną hondę. Następnie, na sygnałach przepilotował kierowcę przez zatłoczone ulice Bydgoszczy do szpitala miejskiego. Tam, kobieta szybko trafiła na oddział położniczy pod fachową opiekę lekarzy. 10 minut później na świat przyszedł Aleksander.

Jeszcze tego samego dnia szczęśliwy tata złożył na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysława Mielczarka podziękowania za udzieloną pomoc.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 637.31 KB)

Powrót na górę strony