Z mieszkańcami Łęgnowa rozmawiali o bezpieczeństwie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Z mieszkańcami Łęgnowa rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 28.03.2018

Dzielnicowi z bydgoskich Wyżyn spotkali się z mieszkańcami osiedla Łęgnowo. Funkcjonariusze rozmawiali z zebranymi o Krajowej Mapie Zagrożeń jako elemencie zarządzania bezpieczeństwem publicznym uwzględniającym zagrożenia lokalne i oczekiwania społeczne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

Policjanci wytłumaczyli zgromadzonym, jakie znaczenie ma tworzenie map oraz jak ważna w tym zakresie jest kontakt z mieszkańcami, ale również z podmiotami, z którymi współpracuje Policja.

Na spotkaniu funkcjonariusze poruszyli również problematykę związaną z różnego rodzaju oszustwami, w tym oszustwami na tzw. wnuczka czy policjanta. Przedstawili sposoby działania oszustów oraz zwrócili uwagę na fakt, iż metody działania sprawców przestępstw ewoluują- sprawcy coraz częściej podają się za policjantów. Ponadto dzielnicowi zaprezentowali sposoby korzystania z aplikacji Moja Komenda.

W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej, którzy zaprezentowali zebranym o sposobach zawierania i rozwiązywania tzw. umów na odległość.

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski/ KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska