Wiadomości

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 04.04.2018

Wczoraj w godzinach rannych i popołudniowych kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole kierowców, w ramach działań „Trzeźwy kierujący”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 19 521 kierujących. Niestety, nie wszyscy powinni wsiadać "za kółko". Za nieodpowiedzialne zachowanie poniosą teraz konsekwencje.

Wczoraj w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały w godz. 5.00 – 8.00 oraz 18.00 – 21.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu.

Do działań zaangażowano 302 funkcjonariuszy, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu.  Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Rano policjanci skontrolowali 13 510 kierujących, a w godzinach wieczornych 6 011. Łącznie policjanci ujawnili 19 nietrzeźwych kierujących oraz 6 będących w stanie po użyciu alkoholu. Jeden z nich ponadto nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mundurowi zatrzymali także 21 praw jazdy.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

"Trzeźwy kierujący" w powiecie aleksandrowskim - podsumowanie

"Trzeżwy kierujący" w powiecie rypińskim - podsumowanie

"Trzeźwy kierujący" w powiecie inowrocławskim - podsumowanie

"Trzeźwy kierujący" w powiecie lipnowskim - podsumowanie

"Trzeźwy kierujący" w powiecie radziejowskim - podsumowanie

"Trzeźwy kierujący" w powiecie nakielskim - podsumowanie

"Trzeźwy kierujący" w powiecie wąbrzeskim - podsumowanie

"Trzeźwy kierujący" w powiecie świeckim - podsumowanie

"Trzeźwy kierujący" w powiecie bydgoskim - podsumowanie

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony