Wiadomości

Dzielnicowi ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży oraz zniszczenia mienia

Data publikacji 16.04.2018

Brodniccy dzielnicowi ustalili i zatrzymali sprawców, którzy ukradli fotopułapkę oraz zniszczyli lampy halogenowe na terenie jednej z prywatnych posesji. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, a jego partnerka odpowie dodatkowo za zniszczenie mienia. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (14.04.18) brodnicki dyżurny został poinformowany przez właściciela prywatnej posesji z jednej z miejscowości w gminie Zbiczno o kradzieży fotopułapki i zniszczeniu lamp halogenowych. Pod wskazany adres dyżurny wysłał dzielnicowych. Funkcjonariusze podczas rozmowy z pokrzywdzonym potwierdzili zgłoszenie. Straty wycenił na ponad 1 200 zł. Dzielnicowi bardzo szybko wpadli na trop sprawców.

Jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi domu 67-latka i jego 57-letniej konkubiny. Jak się okazało, dzień wcześniej para weszła na teren posesji ukradła fotopułapkę, po czym przynieśli ją do domu, rozbili na drobne elementy i wyrzucili do śmieci. Kobieta wróciła jeszcze i drewnianym kijem zniszczyła trzy lampy halogenowe. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do brodnickiej komendy, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie.

Wczoraj (15.04.18) usłyszeli oni zarzuty kradzieży, a kobieta dodatkowo zniszczenia mienia, za co odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony