WIADOMOŚCI

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zmuszanie do prostytucji, ale nie tylko...

Data publikacji 17.04.2018

Śledczy zarzucili zatrzymanemu czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania przez inne osoby nierządu, groźby, rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zmuszanie świadka do odwołania zeznań. Sąd aresztował podejrzanego 43-latka na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.

W minionym tygodniu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali 43-latka podejrzanego m.in. o czerpanie korzyści z nierządu. Funkcjonariusze już od pewnego czasu podejrzewali, że mężczyzna może łamać prawo. Trzeba było jednak zebrać wystarczającą ilość dowodów, aby móc je przedstawić prokuratorowi.

W minioną środę (11.04.18) policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do Prokuratury Okręgowej w Toruniu, gdzie na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych materiału prokurator przedstawił 43-latkowi łącznie osiem zarzutów. Pięć z nich dotyczyło czerpania korzyści majątkowych z nierządu, gdzie w dwóch przypadkach zmuszał swoje ofiary groźbami. Zarzucono mu również rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mężczyźnie, którego okradł z pokaźnej sumy pieniędzy oraz groził jednemu ze świadków w celu zmuszenia go do odwołania zeznań obciążających jego osobę.

Następnego dnia sąd po zapoznaniu się z całością dowodów zgromadzonych przez śledczych zdecydował się aresztować go na najbliższe trzy miesiące. Za kratami poczeka na kolejne ustalenia w tej sprawie. Za wszystkie czyny grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska