Wiadomości

Nielegalne automaty wskazane za pośrednictwem KMZB

Brodniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia zabezpieczyli 2 automaty do gier. Niezarejestowane maszyny, służące do nielegalnych gier hazardowych, ujawnione zostały m.in. dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i wspólnej pracy funkcjonariuszy obu służb.

Na początku tygodnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia na podstawie sygnałów płynących z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pracy własnej, ujawnili w jednym z lokali na terenie miasta 2 nielegalne automaty do gier hazardowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

1 kwietnia ubiegłego roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony