Wiadomości

Wyłudzili morfinę, przedkładając sfałszowaną receptę

Kryminalni z Nakła ustalili i zatrzymali trzech mieszkańców powiatu sępoleńskiego do sprawy realizacji sfałszowanej recepty na morfinę. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im kara nawet do 8 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w miniony poniedziałek (16.04.18). Wtedy, do nakielskiej komendy zgłosił się przedstawiciel jednej z miejskich aptek i powiadomił, że kilka dni wcześniej jakiś mężczyzna zrealizował refundowaną receptę na 60 tabletek zawierających morfinę. Po weryfikacji przeprowadzonej przez aptekę okazało się, że osoba, na której dane została wystawiona recepta, nie widnieje w rejestrze osób ubezpieczonych, a sam druk jest podrobiony.

Nad sprawą pracowali kryminalni, którzy jeszcze tego samego dnia (16.04.18), przy współpracy z pracownikami apteki, ustalili, że mężczyzną, który realizował receptę jest 41-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania kilka godzin później i trafił do policyjnego aresztu.
Policjanci ustalili ponadto, że 41-latek nie działał sam, bo w realizacji podrobionej recepty pomagał mu 21-latek, również mieszkający na terenie powiatu sępoleńskiego. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia (18.04.18).

Jak się szybko okazało, podejrzani mieli jeszcze jednego wspólnika, 19-latka, który przekazał podrobioną receptę do realizacji. On także został zatrzymany.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. 41 i 21-latek odpowiedzą za posłużenie się podrobionym dokumentem oraz za oszustwo, gdyż lek zapisany na recepcie był refundowany. 19-latek usłyszał zarzut pomocnictwa przy popełnieniu przestępstwa przez swoich kompanów.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony