Wiadomości

Rypińscy kryminalni zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 20.04.2018

Zamaskowani przestępcy, grożąc pozbawieniem życia, pobili pokrzywdzonego, skrępowali mu ręce i nogi, a następnie ukradli dokumenty, biżuterię oraz pieniądze. Policjanci szybko ustalili sprawców i przebieg zdarzenia. Do sprawy zatrzymali dwóch mieszkańców Rypina, którzy zostali tymczasowo aresztowani. Za kraty trafił również 35-letni mieszkaniec Torunia. Wszyscy odpowiedzą za rozbój, ale też za inne przestępstwa...

Sprawa miała swój początek w sobotę (14.04.18). Po 19.00 dyżurny policji został powiadomiony przez pokrzywdzonego o tym, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Przybyli na miejsce funkcjonariusze natychmiast przystąpili do zbierania dowodów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Jak wynikało z ich ustaleń, dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do pomieszczenia firmy pokrzywdzonego i grożąc pozbawieniem życia pobili go, skrępowali ręce, nogi, a następnie ukradli pieniądze, biżuterię oraz dokumenty o łącznej wartości ponad 55 tys. zł.

Pierwsze zatrzymania policjanci przeprowadzili już w poniedziałek (16.04.18). To wtedy, pod zarzutem rozboju do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców Rypina, w wieku 29 i 30 lat. Policjanci nadal analizowali zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, aby szczegółowo odtworzyć przebieg całego zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mężczyźni nie działali sami, a wszystko było dużo wcześniej zaplanowane.   

Wczoraj (19.04.18) rypińscy kryminalni na terenie Torunia zatrzymali ich 35-letniego wspólnika. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli pieniądze oraz odzyskali biżuterię należącą do pokrzywdzonego. Ponadto, znaleźli u niego papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, narkotyki m.in. amfetaminę i dopalacze w ilości prawie 7 g i 17 tabletek ekstazy, a także inne przedmioty, które, jak ustalili policjanci, pochodzą z różnych włamań dokonywanych na terenie powiatu rypińskiego, ale nie tylko.
Również wczoraj Sąd Rejonowy w Rypinie przychylił się do wniosków organów ścigania i tymczasowo aresztował dwóch mieszkańców Rypina. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na dziś są zaplanowane czynności z zatrzymanym 35-letni mieszkańcem Torunia. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.3 MB)

Powrót na górę strony