Wiadomości

Dzięki czujności obywatela włamywacz trafił w ręce policji

Data publikacji 20.04.2018

Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który widząc dwóch włamywaczy na terenie niezamieszkałej posesji nie wahał się zareagować i ujął jednego ze złodziei. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania w tzw. recydywie, za który grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto, kryminalni ustalili drugiego z mężczyzn, więc tylko kwestią czasu jest kiedy i on usłyszy zarzut.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (18.04.18) w godzinach porannych w gminie Fabianki, pow. włocławski. Wówczas, jeden z mieszkańców zauważył, że na terenie niezamieszkałej posesji „kręcą się” dwaj podejrzani mężczyźni. Mieli już przygotowane na metalowym wózku różnego rodzaju przedmioty wyposażenia wnętrz i z pewnością wkrótce odeszliby z łupem, gdyby nie czujność i determinacja obywatela. Mężczyzna, bez chwili wahania, zainterweniował, ujął jednego ze sprawców i udaremnił kradzież.

Złodziejem okazał się 26-letni włocławianin, którego chwilę później przejęli policjanci. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut włamania w recydywie, bo jak ustalili śledczy, w przeszłości również dokonywał podobnych przestępstw. Grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Również drugi ze sprawców nie uniknie odpowiedzialności. Kryminalni ustalili już bowiem kim był wspólnik zatrzymanego, a jedynie kwestią czasu jest kiedy i on usłyszy zarzut.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony