Wiadomości

Kryminalni z Nakła zatrzymali 28-latka podejrzanego o oszustwo

Data publikacji 20.04.2018

Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanego o dwukrotne oszustwo. 28-latek już usłyszał zarzuty, a jego sprawę rozstrzygnie sąd. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi nawet 8 lat więzienia.

Nakielscy kryminalni ustalili, że 28-letni mieszkaniec gminy, na terenie dwóch placówek handlowych, oszukał pracowników i nabył w ten sposób telefony komórkowe. Aby potwierdzić swoje ustalenia, mundurowi pojechali do ustalonych sklepów, gdzie bardzo szybko potwierdziły się ich przypuszczenia.

Okazało się, że podejrzany 28-latek najpierw w styczniu w jednym z salonów telefonii komórkowej wprowadził w błąd pracownika, informując go o tym, że jest „wypłacalny” i podpisał umowę na świadczenie usług, wiedząc z góry, że nie zamierza płacić żadnych rachunków, które wynikały z podpisanej umowy. W ten sposób, oszustwem, zdobył wart ponad 800 złotych telefon.

Następnie, jak wynika z zebranego przez policjantów materiału dowodowego, w marcu ten sam 28-latek w jednym ze sklepów wprowadził w błąd pracownika, składając fałszywe oświadczenie o zatrudnieniu i kupił na raty kolejny telefon. Tym razem wart prawie 1 200 złotych.

Działanie oszusta ukrócili policjanci, którzy zatrzymali go i przedstawili zarzuty. Zachowanie podejrzanego oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony