Wiadomości

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne papierosy

Data publikacji 20.04.2018

Zatrzymana przez policjantów z bydgoskiego Śródmieścia 55-latka odpowie z kodeksu karno-skarbowego. Kobieta posiadała 1110 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Śródmiejscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w centrum miasta rozprowadzane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Trop doprowadził ich do jednej z mieszkanek bydgoskiego Śródmieścia.

Wczoraj (19.04.2018) funkcjonariusze namierzyli podejrzewaną na jednym ze stoisk handlowych w centrum. Kryminalni wylegitymowali kobietę. W trakcie przeszukania stoiska zabezpieczyli 1110 paczek różnych marek bez polskich znaków akcyzy. 55-latka została zatrzymana i przewieziona do śródmiejskiego komisariatu.

Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanej zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie kobiety naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 19 tysięcy złotych. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony