Wiadomości

Obywatelskie ujęcie sprawcy kradzieży

Data publikacji 20.04.2018

21–letni mieszkaniec Trzebiatowa odpowie za kradzież dwóch telefonów komórkowych ze sklepu z asortymentem elektronicznym i wybicie w trakcie ucieczki szyby w osobowej toyocie. Sprawca został ujęty w pieszym pościgu przez pracownika sklepu oraz emerytowanego kierownika Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich.

Wczoraj (19.04.18) o 10:50 do jednego z mogileńskich salonów z asortymentem elektronicznym przyszedł młody mężczyzna, który swoją uwagę skierował na ekspozycję z telefonami komórkowymi. Po krótkiej chwili wziął z regału dwa telefony o łącznej wartości 1 800 złotych i energicznie zerwał z nich blokady zabezpieczające, po czym wybiegł na ulicę.

Za złodziejem ruszył 42–letni pracownik sklepu. W pieszym pościgu ulicami Mogilna pomagał mu także emerytowany Kierownik Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich. Mieszkańca Trzebiatowa próbował także zatrzymać 68–letni kierowca toyoty, który widząc sytuację postanowił autem zablokować uciekającemu mężczyźnie drogę. Wtedy uciekinier (21l.) ze złości wybił mu pięścią tylną szybę. Młody mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Czując na plecach oddech „obywatelskiej grupy pościgowej” zaprzestał dalszej ucieczki. W tym czasie nadjechał  patrol policji. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a skradzione mienie na sklepową półkę.

Dzisiaj (20.04.18) 21–latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie nadkom. Przemysław Tulibacki dziękuje wszystkim osobom za wzorową postawę, odwagę oraz pomoc w zatrzymaniu sprawcy kradzieży, a szczególnie 68–letniemu mieszkańcowi Mogilna, który z tego tytułu poniósł szkodę.

Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony