WIADOMOŚCI

„Jednośladem bezpiecznie do celu” podczas turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 22.04.2018

W Zespole Szkół Miejskich nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku turniej zainaugurował ogólnopolską akcję pn.:„Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Wczoraj (21.04.2018) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu wzięli udział w organizacji i przeprowadzeniu powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem przedsięwzięcia jest promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów, kultury jazdy oraz empatii wśród uczestników ruchu. Podczas turnieju, uczestnicy zawodów wykazali się dużymi umiejętnościami sprawnościowymi, jak i wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego. W przeprowadzeniu rozgrywek pomiędzy uczniami z podstawówek i gimnazjów pomagali policjanci.

W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszego powiatu. Szkoły reprezentowały zespoły, które rywalizowały ze sobą w konkurencjach z wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Pierwszy etap turnieju polegał na rozwiązaniu testu ze znajomości przepisów. ruchu drogowego. Po rozwiązaniu testu uczestnicy, wykazywali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami jazdy na rowerze, do pokonania mieli specjalnie przygotowany tor. Ostatnim etapem konkursu było zadanie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem. Komisja konkursowa na podstawie zebranych przez drużyny punktów wyłoniła zwycięzców.

Kwalifikacja ogólna wyglądała następująco:

Szkoły podstawowe:

 • I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące
 • II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Klonowie
 • III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Świętosławiu

Szkoły gimnazjalne:

 • I miejsce – drużyna Gimnazjum w Nowej Wsi
 • II miejsce – drużyna Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim
 • III miejsce – drużyna Gimnazjum w Zbójnie

Indywidualnie pierwsze miejsce w kategorii  szkół podstawowych zajęli:

 • I Miejsce – Aleksander Lipiński  ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące,
 • II Miejsce – Kacper Kuźniar ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące,
 • III Miejsce- Julia Szynkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Świętosławiu

Indywidulane pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęli:

 • I Miejsce – , Karol Błotnicki z Gimnazjum w Nowej Wsi,
 • II Miejsce Grzegorz Chojnacki z Gimnazjum  w Nowej Wsi,
 • III Miejsce – Bartłomiej Betkier z Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim

Nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników turnieju oraz opiekunów grup ufundował Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia, Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie oraz Wójtowie Gmin: Ciechocin, Golubia-Dobrzynia, Radomina i Zbójna. Zwycięskie drużyny w dniu 26.05.2018 reprezentować będą powiat golubsko-dobrzyński w wojewódzkim turnieju BRD , który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Autor: asp. sztab. Małgorzata Lipińska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska