Wiadomości

Areszt dla trzeciego sprawcy rozboju

Data publikacji 22.04.2018

35-latek podejrzany o współudział w rozboju trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (20.04.18) rypińscy policjanci doprowadzili do sądu 35-letniego mieszkańca Torunia podejrzanego o współudział w rozboju. Sąd przychylił się do wniosku organów ściągania i aresztował go na najbliższe trzy miesiące, tym samym mężczyzna podzielił los swoich dwóch kompanów. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy: W sobotę (14.04.18) po godzinie 19-tej dyżurny policji został powiadomiony przez pokrzywdzonego, o tym, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Przybyli na miejsce policjanci natychmiast przystąpili do zbierania dowodów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Jak wynikało z ich ustaleń, dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do pomieszczenia firmy pokrzywdzonego i grożąc pozbawieniem życia pobili go, skrępowali ręce i nogi, a następnie ukradli pieniądze, biżuterię oraz dokumenty o łącznej wart. ponad 55 tyś. zł.

Pierwsze zatrzymania policjanci przeprowadzili już w poniedziałek (16.04.18). To wtedy pod zarzutem dokonania rozboju do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców Rypina w wieku 29 i 30 lat. W czwartek (19.04.18) rypińscy kryminalni na terenie Torunia zatrzymali ich 35-letniego wspólnika. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli pieniądze oraz odzyskali biżuterię należącą do pokrzywdzonego. Ponadto znaleźli u niego papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, narkotyki m. in. amfetaminę i dopalacze w ilości prawie 7 gramów i 17 tabletek ekstazy, a także inne przedmioty, które jak ustalili policjanci pochodzą z różnych włamań dokonywanych na terenie powiatu rypińskiego, ale nie tylko.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony