Wiadomości

Podsumowanie akcji „Trzeźwy Autobus”

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących autobusami. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas działań „Trzeźwy Autobus” mundurowi sprawdzali głównie stan trzeźwości .

Wczoraj (23.04.18) w ramach akcji „Trzeźwy Autobus” kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kontrole kierujących autobusami. Policyjne działania trwały od 5.00 do 18.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund wielu zatrzymanych do kontroli kierujących było sprawdzanych na zawartość alkoholu.

Do działań zaangażowano 270 funkcjonariuszy, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę również na płynność ruchu. Nasilone kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa, głównie przy dworcach autobusowych oraz zajezdniach, a także na bramkach zjazdowych z autostrady A1.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 498 kierujących autobusami pod kątem stanu trzeźwości. Pozytywne jest to, że żaden z kierowców nie jechał na tzw. podwójnym gazie.

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego (także kierujący autobusami) muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

"Trzeźwy Autobus" w powiecie aleksandrowskim

"Trzeźwy Autobus" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

"Trzeźwy Autobus" w powiecie włocławskim

"Trzeźwy Autobus" w powiecie wąbrzeskim

"Trzeźwy Autobus" w powiecie radziejowskim

"Trzeźwy Autobus" w powiecie nakielskim

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony