Wiadomości

Kryminalni z Nakła ustalili, że doszło do pobicia i zatrzymali sprawców przestępstwa

Nakielscy kryminalni, wyjaśniając sprawę zniszczenia auta zaparkowanego w centrum miasta, ustalili, że doszło do pobicia 34-letniego mieszkańca miasta i już następnego dnia wytypowali i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Sprawą zajmie się sąd, a podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego nakielskiej komendy prowadzili na terenie miasta ustalenia do sprawy zniszczenia auta zaparkowanego na jednej z ulic w centrum. Sprawdzając, jak doszło do tego zdarzenia dotarli do nagrania, na którym kamery zarejestrowały także grupę mężczyzn, która podchodzi do stojącego w pobliżu zniszczonego samochodu mężczyzny i go bije. Mundurowi szybko ustalili personalia pokrzywdzonego i do niego dotarli. 34-latek potwierdził, że został zaatakowany i pobity na ulicy przez nieznanych mu mężczyzn.

Długo nie trwało, jak mundurowi ustalili personalia czterech podejrzanych. Dwóch z nich (29 i 19l.) zostało zatrzymanych w miejscu pracy, na terenie gminy Szubin. Kolejnego, 17-latka, policjanci zastali w miejscu zamieszkania na terenie Nakła. Ostatni z podejrzanych (19l.), prawdopodobnie wiedząc już, że jego kompani zostali zatrzymani, zgłosił się do komendy sam. Wszyscy usłyszeli zarzut pobicia, a także zniszczenia mienia, bo jak się okazało podczas bójki uszkodzili zaparkowane w pobliżu auto, od którego sprawa się zaczęła. Teraz o losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony